Trochę czasu minęło odkąd ostatni raz postawiłam stopę w szkole jako studentka czy uczennica. Niemniej jednak, nadal lubię nosić moją starą bluzę z logo uniwersytetu – choć nie jest to dla mnie ekskluzywna odzież, ale coś co noszę gdy biegam z psem czy jeżdżę na rowerze… Dla mnie te bluzy są nie tylko czymś do noszenia, jest to symbol, który przypomina mi to, z czym się utożsamiam w moim życiu. Lubię mieć możliwość wyboru; Może chcę nosić bluzy damskie z nadrukowanym logo, ale też mogę wybrać haftowany sweter lub tee shirt. Ogólnie rzecz biorąc, czuję, że szkoły i uniwersytety powinny pracować nad swoją marką! Różnego rodzaju odzież z logo czy to bluzy damskie czy T-shirty może zawsze służyć pomocą. Niektórzy pracownicy uczelni chcą haftować symbol szkoły na bluzach, inni wolą nadruki lub transfer.

bluzy damskie

W wielu szkołach publicznych, nauczyciele, administracja czy inni pracownicy mogą nawet nosić takie bluzy po godzinach, aby przypomnieć innym o swojej tożsamości. Nie ma w tym nic złego jeśli młody doktor ubiera się w bluzę z logo szkoły by pójść na koncert. I oczywiście w zwykłych warunkach roboczych, zawsze można spróbować nosić na sobie bluzy damskie z logo, aby pokazać swoją dumę z ukończenia szkoły. I oczywiście, jak to bluzy, typowe dresowe bluzy damskie są idealne dla kobiet do ćwiczeń. Lubię nosić je na co dzień, i widzieć jak ludzie zastanawiają się na widok logo mojego wydziału.

Są jednak tacy, którzy chcieliby uniknąć jakichkolwiek znaczników lub logo. Te osoby nie chcą służyć jako darmowy słup ogłoszeniowy, nie chcą się zaszufladkować. One po prostu chcą czuć się wolne, nieskrępowane przez zewnętrzną tożsamość. Jeśli czujesz się w ten sposób, nie ma nic w tym złego. Dla ludzi takich jak ty wspieranie swojej szkoły przez bluzy damskie jest czymś obcym, po prostu nie utożsamiasz się ze uczelnią. Niektórzy ludzie lubią prezentować swój ulubiony zespół lub program telewizyjny na klatce – a jeśli nie, to może uważasz, że twoja tożsamość jest ważniejsza niż to, co lubisz. I to jest świetne! Twoja tożsamość powinna spoczywać w twoich czynach a nie symbolach, i zgadzam się z tym w zupełności.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s