Wszystkie kobiety powinny dobrze się ubierać, nie tylko aby inni nas podziwiali – ale po prostu po to, by czuć się lepiej. Eleganckie, wygodne i wspaniałe ubrania potrafią wzmocnić naszą pewność siebie. Każdy chce się ubierać odpowiednio do swojej pracy i według życiowych celów. Na przykład, są chwile, kiedy trzeba spojrzeć na swoje sukienki w różnych kolorach i wiedzieć, kiedy zapewnią ci kobiecą energię.

sukienkiRozpocznijmy więc od kolorów. Każda kobieta ma własną paletę kolorów w oparciu o odcienie swojej skóry, włosów i oczu, a ubrania powinny uzupełniać twoje kolory. Zbyt wiele kobiet decyduje się na „bezpieczną” neutralną opcję, bo nie są pewne, czy dany odcień będzie pasować do twojej palety. Możesz łatwo dopasować kolory do osobistego tonu skóry. Istnieje wiele artykułów w czasopismach lub na stronach internetowych, które mogą pomóc ci wybrać odpowiednie kolory. Jeśli twoja skóra jest „ciepła”, żółtawa, będziesz wyglądać lepiej w czerwieni i żółci. Chłodniejsze „czerwonawe” odcienie skóry wyglądają lepiej z chłodnymi kolorami jak błękity i zielenie. Ciepłe dziewczyny łatwo się opalają, chłodne dostają oparzeń słonecznych. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, możesz nawet zatrudnić konsultantkę, aby pomogła ci wybrać paletę kolorów. Inwestycja zwróci się w końcu, ponieważ osobista karnacji czy kolor oczu nie zmieniają się z czasem.

Twój kształt sylwetki raczej nie zmieni się z wiekiem. Z upływem czasu kobieta może stać się bardziej „zaokrąglona” ale twój ogólny kształt ciała zależy od genów. Przekażesz je swoim dzieciom. jest również mało prawdopodobne, aby zmienić. Można uzyskać bardziej „okrągły” z upływem czasu, ale twój ogólny kształt ciała zależy od genów. „Jabłka” mają smukłe nogi i szeroką górną część torsu, „gruszki” mają zaokrąglone biodra i szczupłą górę, „prostokąty” czy kolumny są przeważnie równe, zaś „klepsydra” lub „ósemka” ma widoczną talię i krągłą górę i dół. Sukienki, szorty, spódnice powinny być noszone po to właśnie, by przyciągać uwagę do twoich mocnych stron – talię, nogi czy głowy. Kształt twarzy jest również ważny jeśli chcesz wybrać dekolt, kapelusz, fryzurę czy biżuterię.

Pamiętaj, że większość ludzi będzie traktować cię inaczej, jeśli jesteś ubrana modnie. I nie mam na myśli tylko styl niczym z okładki Vogue, ale twój własny styl. Od kształtów i kolorów ważniejsze są twoja osobowość, zainteresowania i doświadczenie. Nie bój się łączyć i dopasowywać różne trendy i style. To nie jest tylko sposobem prezentacji, ale sztuką.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s