Czym jest „boho chic”? No cóż, „boho” to skrócony przez Amerykan słowo „bohemian”. A Bohemia to historycznie prowincja Czech. Nie chodzi tu jednak o jakieś słowiańskie motywy, ale trochę bardziej o styl związany z Romami czyli Cyganami, przez mieszkańców Zachodu kojarzonymi z Europą Wschodnią. Ten skupia się głównie na swobodnych, falbankowych, falistych ubraniach jak tuniki damskie – często naturalnych dla hippisów. Jeśli chcesz wrócić do lat sześćdziesiątych lub siedemdziesiątych, możesz spróbować stylu boho chic… nawet jeśli nie ma surowych zasad dla tego stylu.

Jeśli więc mowa o hippisach, cyganach, wędrowcach, chcesz być romantycznym wędrowcem. Dlatego możesz rozważyć ubieranie się w warstwy, „na cebulkę”. Podobnie jak podróżnicy, którzy nosili warstwy ubrań by zachowywać ciepło, ale tworzyło to ładny wygląd. Na przykład na tuniki damskie narzucić możesz luźny szal, a pod nimi nosić sportowe biustonosze. Jest to oczywiście również praktyczne w okresie zimowym lub jesiennym!

tuniki damskieWygląd boho chic praktycznie wymaga długich sukienek lub spódnic maxi – topy powinny też być lekkie i miękkie, jak tuniki damskie. Wszystko, co będzie sprawiać, że poczujesz się lekko i wygodnie będzie dobrym wyborem. Chcesz wyglądać jak wolna hippiska i czuć się szczęśliwa! Oczywiście, to zależy od twojej budowy, ale najlepiej jest jeśli dolna połowa ciała będzie swobodna, płynąca, zaś na górę możesz nałożyć warstwy – w przeciwnym razie zwrócisz większą uwagę na dół.

To właśnie dopasowane topy jak na przykład tuniki damskie mogą podkreślić płynną, ruchomy dół. Jeśli masz długą, kolorową spódnicę z dżerseju, nałóż bardziej dopasowany top dla kontrastu.

Dobrą stroną tego retro-hippisowskiego wyglądu jest to, że możesz – a nawet powinnaś kupować używane ubrania. Takie ciuchy są vintage, mają własną historię i są przyjazne dla środowiska. Można nawet znaleźć oryginalne ciuchy z lat sześćdziesiątych lub siedemdziesiątych na pchlim targu! I możesz łatwo znaleźć wzory do szycia tych retro ciuchów. Naturalnie wybieraj naturalne tkaniny – chociaż tkaniny poliestrowe mogą trwać dłużej.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s