Czy jesteś jedną z dziewczyn, które kochają wręcz modę? Czy zawsze czujesz, że chcesz kontynuować karierę w branży modowej? Czy uważasz, że masz odwagę, aby wejść w świat mody? Wiele dziewczyn marzy by być modelką, ale przecież możesz projektować i szyć sukienki damskie, buty czy cokolwiek zechcesz. Dzisiaj chciałabym podzielić się z wami listą zawodów w branży mody, które możesz wybrać według swoich możliwości i zainteresowań.

Osobista stylistka

Wierzcie lub nie, są celebryci, którzy nie znają się na kwestiach mody. Celebrytki i bogacze mogą zatrudniać osobistą stylistkę, aby pomagała im w doborze odpowiedniej odzieży do czasu i budowy ciała. Gwiazdy często mają osobistych stylistów.

Specjalistka od zakupów

Zakupy pomagają wielu paniom zmniejszyć stres. Każda pani lubi sukienki damskie na promocji! Czasem jednak kobiety i mężczyźni nie mają wystarczająco dużo czasu na robienie zakupów odzieżowych. Osobista shopperka może kupić ubrania, których potrzebują.

Właścicielka butiku

Moda i Biznes to dobra kombinacja. To jedna z najbardziej dochodowych branż na Ziemi. Kup sukienki damskie tanio, sprzedawaj je klientom detalicznym i baw się dobrze!

Merchandiserka mody

Interesujesz się produkcją odzieży damskiej, jej kosztem, badaniem sprzedaży i analizą rynku? Wtedy możesz być merchandiserem mody, który skupia się na produkcji odzieży.

sukienki damskieFotograf Mody

Czy lubisz robić zdjęcia i kochasz modę zarazem? Jeśli kochasz jedno i drugie, możesz być fotografem mody. Zawsze istnieje zapotrzebowanie na zdjęcia modowe – od blogerek po telewizję i czasopisma!

Stylistka mody

Czy jesteś zainteresowana urzeczywistnianiem wizji reżysera lub fotografa przy sesjach zdjęciowych, reklamowych, layoutu czy nawet teledysku? Jeśli tak, to może zostaniesz stylistką? Będziesz odpowiedzialna za wybór miejsca, rekwizytów, trybów, ubrań i akcesoriów.

sukienki damskieSpecjalistka ds. zakupów

Jeśli znasz trendy, czy to żakietów czy sukienek damskich, możesz być specjalistką do spraw zakupów w sklepie detalicznym. Taka praca wymaga dużo zrozumienia i znajomości klienta docelowego oraz rynku odzieży damskiej.

Ilustratorka

Jeśli szkicowanie lub rysunek jest jedną z twoich umiejętności, a jednocześnie interesuje cię moda, możesz być ilustratorem mody. Rysuj sukienki damskie, akcesoria czy buty do katalogów i reklam mody.

Tekściarka

Czy lubisz pisać? Lubisz modę? A może lubisz pisać o modzie? Dlaczego nie zgłosić się do pracy jako pisarz lub dziennikarz? Istnieje wiele gazet, witryn www lub blogów czy magazynów modowych, którzy chętnie zatrudnią Cię do dzielenia się wiedzą o modzie.

Modelka

Czy uważasz, że należysz do świata mody, bo wiesz, jak ubierać się dobrze i jesteś piękna? Jeśli tak, to możesz być modelką, która może pokazać innym ludziom, jak wyglądać dobrze.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s